Plastové okná, plastové dvere

Plastové okná, plastové dvere

V cene je zahrnuté:

 • BEZPLATNÉ zameranie a doprava v rámci celého Slovenska
 • Servis a oprava 24 hodín denne, 7 dní v týždni
 • okná a dvere zo špičkových profilov VEKA, SALAMANDER, REHAU
 • nemecké kovanie ROTO NT
 • izolačné dvojsklo Ug = 1,0 W/m2K s teplým rámikom a chemickým pokovením PILKINGTON
 • komôrkový vnútorný parapet
 • vonkajší parapet aluminium
 • celotieniace retiazkové žalúzie
 • poistka proti vlámaniu
 • montáž + murárske práce
 • demontáž + BEZPLATNÝ odvoz a likvidácia odpadu

TOP REAL - Košice

Otvor galériu

Adlerová 8 - Košice

Otvor galériu

Benadová 5 - Košice

Otvor galériu

Buzulucká 5,7,9 - Košice

Otvor galériu

Exnárova 2 - Košice

Otvor galériu

Naše Referencie

Fábryho 34 - Košice

Otvor galériu

Charkovská 10 - Košice

Otvor galériu

Kalinovská 3,7,12,14 - Košice

Otvor galériu

Krosnianska 15, 21, 23, 25, 27, 57, 69, 71 - Košice

Otvor galériu

Ovručská 23 - Košice

Otvor galériu

Otázky & odpovede

Izolačné sklo by malo mať dobré tepelnoizolačné vlastnosti. V zimnom období by mali byť straty tepla čo najmenšie, a tým i náklady na vykurovanie čo najnižšie. V letnom období by malo prepúšťať do interiéru síce viac svetla, ale málo tepelnej energie, nakoľko tú musíme klimatizáciou z interiéru pre zlepšenie pohody “odstrániť”, pričom klimatizovanie vnútorného priestoru je 4 až 5-krát nákladnejšie ako jeho vykúrenie. Z pohľadu celkovej energetickej náročnosti sú okná najslabším miestom v obalovej konštrukcii budovy. Zasklenie tvorí zhruba 70 % plochy týchto problémových miest, preto sme pristupovali k výberu nášho dodávateľa skiel veľmi zodpovedne. Zákazník si môže vybrať zo širokej škály skiel štandardné, tepelnoizolačné, bezpečnostné, protislnečné a zvukovoizolačné sklá od svetových výrobcov skiel Glaverbel, Pilkinton. Pokovená vrstva skla v štandardnom vyhotovení zlepšuje akustické ako aj tepelnoizolačné vlastnosti o niekoľko desiatok percent oproti sklám ktoré sú osadené v súčasnosti na starých oknách.
Ak sa Vám doposiaľ nerosili a po výmene sa rosia, je to prvý príznak, že nastala zmena v cirkulácii vzduchu. Priestor sa uzavrel vďaka nepriepustnosti nových okien. Vodné pary, ktoré doteraz unikali cez škáry medzi krídlom a rámom alebo poza samotného rámu sa zrazia. To problém, s ktorým sa zákazníci nevedia zmieriť. Vlhkosť ovzdušia má mnohé príčiny ako je varenie, sušenie bielizne v byte, výskyt kvetov, ale aj po samotnej montáži je zvýšená tvorba vlhkosti pri vysýchaní čerstvej omietky. Nechceme sa venovať príčinám vzniku vlhkosti, ale ich odstráneniu. Vetranie je najúčinnejší spôsob ako sa zrážaniu vlhkosti na oknách vyhnúť. Vetráme krátkodobo (v päťminútových intervaloch ), ale účinne ( vytvorte aj malý prievan ) hlavne v zimnom období sú tak straty tepla najmenšie oproti starým oknám kde to vetranie bolo vlastne sústavne. Po skončení vykurovacieho obdobia doporučujeme využívať mikroventiláciu, ktorou sú naše okná štandardne vybavené. Problematikou rosenia okien sa detailnejšie zaoberajú mnohé webové stránky a tu je niekoľko odkazov.
Zákazníci očakávajú, na jednej strane, minimálne straty tepla s maximálnym odhlučnením miestnosti. Je to pochopiteľné, avšak pre splnenie týchto požiadaviek musí byť splnená podmienka veľmi dobrého utesnenia okna. Na druhej strane však vzniká problém s ventiláciou. Pokiaľ používame veľmi hermeticky uzatvorené okná a dvere, bránime prístupu vzduchu, dôsledkom čoho je príliš vysoká vlhkosť v miestnosti, čo môže viesť k výskytu pliesní. Môžeme tomu zabrániť použitím mikroventilácie, častým vetraním a používaním špeciálnych zariadení, ktoré dávkujú množstvo privádzaného vzduchu do miestnosti. Príliš veľká tesnosť teda nemusí byť vždy prospešná. Preto nepoužívame systémy s trojitým tesnením ale preferujeme dvojité tesnenia. Dve tesnenia zachycujú prievan, prach a vodu a zároveň vytvárajú príjemnú obytnú klímu. V priebehu skúšky udržali naše okná tesnosť vetra so silou 700 Pa, čo je sila uragánu. Kľúčovú úlohu v zachovaní tesnosti zohráva taktiež tesnenie ako materiál, z ktorého bolo vyrobené i jeho tvar. Ide o to, aby sa v priebehu veľkých mrazov a nízkych teplôt príliš nezmršťovalo, lebo v tom prípade by za silného vetra mohlo dôjsť k prefúknutiu.
Životnosť okna je predovšetkým spojená s pevnosťou rámu, kvalitou kovania a samotného plastu. V našich oknách používame viackomorové profily s veľmi dobrou statikou. Dôležité sú kovové výstuže. Používame profily REHAU z pozinkovanej ocele minimálnej hrúbky 1,5 mm. Päťkrát zalomený profil v krídle a štvorcový profil v ráme zabezpečujú výnimočnú pevnosť okien. Dobrá povesť všetkých našich dodávateľov je zárukou dlhodobého a bezporuchového používania našich okien. Potvrdzuje to päťročná záruka, ktorú poskytujeme na naše výrobky.

Technická podpora

Riešenie
Otvoríme krídlo okna a v časti horného pántu (obr.1) zasunieme nastavovací kľúč (imbusový 4) do hlavičky nastavovacej skrutky a otočením v smere hodinových ručičiek otočíme 1x o 360° (jedna otočka). Krídlo vyskúšame a ak týmto zásahom sa závada odstránila nastavenie je ukončené. Ak závada pretrváva celý proces opakujte až do odstránenia závady.
Riešenie
V časti spodného pántu (obr.2) zasunieme nastavovací kľúč z vrchu do otvoru, kde sa nachádza hlavička nastavovacej skrutky. Otočíme skrutku proti otáčaniu hodinových ručičiek 1x o 360°(jedna otočka). Krídlo vyskúšame a ak týmto zásahom sa závada odstránila nastavenie je ukončené. Ak závada pretrváva celý proces opakujte až do odstránenia závady.
Riešenie
V časti spodného pántu (obr.2) zasunieme nastavovací kľúč z vrchu do otvoru, kde sa nachádza hlavička nastavovacej skrutky. Otočíme skrutku proti otáčaniu hodinových ručičiek 1x o 360°(jedna otočka). Krídlo vyskúšame a ak týmto zásahom sa závada odstránila nastavenie je ukončené. Ak závada pretrváva celý proces opakujte až do odstránenia závady.
Riešenie
V časti spodného pántu zasunieme nastavovací kľúč z boku do hlavička nastavovacej skrutky. Otočíme skrutku oproti smeru hodinových ručičiek 1x o 360° (jedna otočka). Krídlo vyskúšame a ak týmto zásahom sa závada odstránila nastavenie je ukončené. Ak závada pretrváva celý proces opakujte až do odstránenia závady.
Riešenie
Otvoríme krídlo okna a v časti horného pántu zasunieme nastavovací kľúč do hlavičky nastavovacej skrutky a otočením v smere hodinových ručičiek otočíme 1x o 360° (jedna otočka). Zatvoríme krídlo a v časti spodného pántu zasunieme nastavovací kľúč z boku do hlavička nastavovacej skrutky. Otočíme skrutku v smeru hodinových ručičiek 1x o 360° (jedna otočka). Krídlo vyskúšame a ak týmto zásahom sa závada odstránila nastavenie je ukončené. Ak závada pretrváva celý proces opakujte až do odstránenia závady.
Riešenie
V časti spodného pántu zasunieme nastavovací kľúč z vrchu do otvoru, kde sa nachádza hlavička nastavovacej skrutky. Otočíme skrutku proti otáčaniu hodinových ručičiek 1x o 360°(jedna otočka). Krídlo vyskúšame a ak týmto zásahom sa závada odstránila nastavenie je ukončené. Ak závada pretrváva celý proces opakujte až do odstránenia závady. Ak pri nastavovaní krídla sa odstráni závada hore a vznikne šúchanie dole (roh krídla v Klučkovej časti) otvoríme krídlo okna a v časti horného pántu zasunieme nastavovací kľúč do hlavičky nastavovacej skrutky a otočením v smere hodinových ručičiek otočíme 1x o 360° (jedna otočka). Krídlo vyskúšame a opakujeme nastavenie do odstránenia závady. Pomer otáčok na vrchnom a spodnom pánte volíme tak aby po nastavení bola rovnomerná medzera medzi rámom a krídlom v časti kľučky.
Riešenie
Otvoríme krídlo okna a v časti horného pántu zasunieme nastavovací kľúč do hlavičky nastavovacej skrutky a otočením v smere hodinových ručičiek otočíme 1x o 360° (jedna otočka). Zatvoríme krídlo a v časti spodného pántu zasunieme nastavovací kľúč z boku do hlavičky nastavovacej skrutky. Otočíme skrutku oproti smeru hodinových ručičiek iba o 180° (pol otočky). Krídlo vyskúšame a pri zatváraní kontrolujeme či šúchanie neprestalo. Nastavovací proces opakujeme do odstránenia závady. Pomer otáčok na vrchnom a spodnom pánte volíme tak aby po nastavení bola rovnomerná medzera medzi rámom a krídlom v časti kľučky.
Riešenie
V časti spodného pántu zasunieme nastavovací kľúč z boku do hlavička nastavovacej skrutky. Otočíme skrutku v smere hodinových ručičiek 1x o 360° (jedna otočka). Krídlo vyskúšame a ak týmto zásahom sa závada odstránila nastavenie je ukončené. Ak závada pretrváva celý proces opakujte až do odstránenia závady.