Tieniaca technika

Pre moderné a účinné tienenie pre Váš dom alebo byt je možné si vybrať z ponuky exteriérového alebo interiérového tienenia.

Ktorýkoľvek variant tieniacej techniky je zároveň výrazným estetickým prvkom a dotvára celkovú dizajnovú líniu Vášho domu alebo bytu.

Exteriérové tienenie

Exteriérové tienenie je najúčinnejšie tienenie a odrazí teplo ešte pred Vašimi oknami. Tým zabráni, prípadne minimalizuje prenikanie slnečných lúčov do interiéru. Pre väčšinu variant exteriérového tienenia je ideálne sa rozhodnúť ešte vo fáze výstavby domu, no ponúkame aj varianty na dodatočné montáž.

Ponúkame tieto typy exteriérových tienidiel:

  • Vonkajšie žalúzie
  • Vonkajšie rolety
  • Fasádne markýzi
  • Siete proti hmyzu
Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie

Sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim systémom. Zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Používajú sa nielen na zatienenie okien moderne poňatých rodinných domov, ale aj administratívnych či komerčných budov.

Vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety sú exteriérový tieniací, izolačný a bezpečnostný prvok. Tepelná izolácia je zabezpečená použitím vysoko kvalitného a veľmi odolného hliníka. Rolety vytvárajú vyrovnanú vnútornú klímu a výrazne znižujú hluk z vonkajška. Ovládať je ich možné buď manuálne s popruhom alebo kľučkou, elektrickým pohonom s automatickým kontrolným systémom a diaľkovým ovládaním, vrátane automatiky.

Fasádné markýzi

Fasádné markýzi

Markízy sú schopné zatieniť väčšie plochy terás, balkónov či presklených výkladov. V ponuke máme veľké množstvo typov, ktoré vyhovejú všetkým účelom.

Na ich ovládanie sa väčšinou používa kľuka, no možné je aj motorické ovládanie so spínačom alebo diaľkovým ovládaním. Je možná aj inštalácia čidla, ktoré zabezpečí stiahnutie markíz pri veľkom vetre.

Siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu

Sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou pred dotieravým hmyzom do Vášho obydlia. Vďaka širokej ponuke rôznych typov okenných a dverových sietí (pevné siete, dverové siete, posuvné siete, rolovacie siete, plisé siete) a farebnej rôznorodosti si u nás určite nájdete tú správnu sieť pre Vaše okná a dvere.

Interiérové tienenie

Interiérové tienenie sa neobmedzuje iba na štandardné celotieniace horizontálne žalúzie, ale voliť môžete spomedzi širokého spektra možností, ktoré nie len účinne zatienia interiér, ale majú mimoriadnú estetickú hodnotu. Vytvoríte si tak moderný, štýlový, alebo tradične vyzerajúci interiér a dotvoríte celkový ráz Vášho domu, či bytu.

Ponúkame tieto typy interiérových tienidiel:

  • Textilné roletky
  • Textilné roletky deň/noc
  • Vertikálne žalúzie
  • Látkové žalúzie plysé
  • Horizontálne žalúzie
Textilné roletky

Textilné roletky

Textilné roletky dávajú možnosť dokonalého celkového tieniaceho efektu a sú ideálnym dekoračným a praktickým doplnkom. K dispozícií je široká ponuka látok a typov. Majú niekoľko variantov prevedenia montáže, a to montáž na stenu, do stropu alebo do rámu plastového okna, eurookná alebo strešného okna. Sú vyrábaný ako voľne visiace alebo pevné s vodiacimi krycími lištami a krytom návinu.

Textilné roletky deň/noc

Textilné roletky deň/noc

Textilné roletky dávajú možnosť dokonalého celkového tieniaceho efektu a sú ideálnym dekoračným a praktickým doplnkom. K dispozícií je široká ponuka látok a typov. Majú niekoľko variantov prevedenia montáže, a to montáž na stenu, do stropu alebo do rámu plastového okna, eurookná alebo strešného okna. Sú vyrábané ako voľne visiace alebo pevné s vodiacimi krycími lištami a krytom návinu.

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie môže úplne nahradiť záclony alebo závesy. Vďaka širokej ponuke materiálov a farebných odtieňov vkusne a moderne zladíte vašu kanceláriu a domov. Ich antistatická úprava, farebná a tvarová stálosť vyžaduje minimálne nároky na údržbu. Medzi jej prednosti patrí schopnosť zacloniť veľké plochy.

Látkové žalúzie plisé

Látkové žalúzie plisé

Žalúzie plisé sú výnimočne flexibilné a predstavujú veľmi efektívny a estetický spôsob zatienenia, ktorý sa hodí do každého moderného obydlia. Materiálom pre tienenie je špeciálny plisovaná látka v rôznych farebných variáciách.

Horizontálné žalúzie

Horizontálné žalúzie

Horizontálne žalúzie predstavujú najrozšírenejší spôsob protislnečnej ochrany a stali sa neoddeliteľnou súčasťou interiéru. Ochraňujú nielen proti slnečným lúčom, regulujú svetlo v miestnosti, ale chránia aj vaše súkromie. Výhodou je predovšetkým ich jednoduchosť, rýchlosť montáže, minimálna údržba a predovšetkým cenová dostupnosť.

Radi Vám poradíme telefonicky, emailom alebo osobne na pobočke.